motiv A

Sbohem bolesti v ústech

motiv B

Co dělat s afty

Malé bílé vřídky v ústech, které nám jeden až dva týdny téměř znemožňují jíst, pít, či dokonce i mluvit. Afty (odborně zvané aftózní stomatitida) znají velmi dobře především mladí lidé od puberty do zhruba 35 let. Aspoň jednou v životě je totiž zažila až pětina z nich, častěji přitom trápí ženy.

Lékaři vyzkoušeli řadu léků na jejich léčbu, avšak bez větších úspěchů. Lidé s aftami jsou tak většinou nuceni čekat, až se vřídky spontánně zahojí, což obvykle trvá kolem deseti dnů. To ale neznamená, že po celou tuto dobu musíte trpět. Bolesti a další potíže spojené s aftami lze podstatně zmírnit tím, že je potíráme léčivými roztoky či gely s dezinfekčními a analgetickými účinky. Jedním z nejúčinnějších přípravků je Mundisal gel, který začíná působit do dvou až tří minut po aplikaci a jeho účinek vydrží až tři hodiny.

Při onemocnění aftami je zejména důležité, abyste nestrhávali bílý povlak ze vřídků. Neměli byste také jíst nic, co dráždí sliznici, především kořeněná nebo kyselá jídla. Přechodně si můžete ulevit také tím, že si dopřejete zmrzlinu nebo přiložíte na vřídek kostku ledu. Vhodné je rovněž omezit kouření.

zpět

Čtěte pečlivě příbalovou informaci.
Mundisal gel je lék k vnějšímu užití. Obsahuje léčivou látku cholini salicylas.

Mundisal gel
 
Kontakt Imprint Právní informace