motiv A

Sbohem bolesti v ústech

motiv B

Úleva od bolesti

Bolest spojená s prořezáváním zoubků je pro mnohé malé děti první skutečně nepříjemnou událostí v životě. Stresující je ovšem i pro rodiče. Nejenže jejich dítě zažívá trápení, ale navíc sami probdí mnoho nocí při jeho utěšování.

Prořezávání zoubků někdy doprovází jak zvýšená teplota, tak i celá řada dalších příznaků: dítě trpí nechutenstvím, hodně sliní, jeho dásně jsou zarudlé a bolestivé na dotek, je mrzuté a plačtivé, může ublinkávat. Pokud potíže trvají déle než pár dní nebo jsou příliš prudké, je lepší vyhledat lékaře. Nemusejí totiž být způsobeny prořezáváním zoubků, ale nemocí.

Dítěti uleví od bolesti kousání do obyčejných gumových hraček. K dostání jsou i speciální kroužky naplněné tekutinou, které lze vychladit (ne však zmrazit) v lednici. Dítěti můžete nabídnout k žužlání i obyčejný rohlík nebo mu namasírovat dáseň prstem - předtím je však třeba si opravdu pečlivě umýt ruce. Nejlepší jsou ale různé utišující gely, kterými se dáseň potírá. Zvláště účinný je Mundisal gel. Stačí jím potřít bolestivé místo na dásni a do tří minut se dostaví úleva od bolesti. Zmírnění bolesti přitom vydrží až tři hodiny.

zpět

Mundisal gel je lék k vnitřnímu užití. Obsahuje léčivou látku cholini salicylas.
Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Mundisal gel